Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba İlçemizi Ziyaret Etti
 
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İzmir’de düzenlenen AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılış törenine katılmasının ardından ilçemize gelerek bir dizi ziyarette bulundu.
 
İlçemizde faaliyetlerini sürdüren ve ülkemizin en büyük domates serası olan AGROBAY Seracılık’ı ziyaret eden Bakan Fakıbaba, sera alanlarını gezerek işletme sahipleri Ahmet Şentürk ve Arzu Şentürk’ten üretim ile ilgili bilgi aldı. Sera da çalışan kadınlarla da görüşen Fakıbaba kadınların çalışmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Aynı firmaya ait Süt Kardeşler tesisini de ziyaret eden Bakan Fakıbaba, "Böyle tesisleri gezdikçe gurur duyuyorum. Tamamen yerli sermaye ile kurulan bu devasa tesislerin gerek istihdama, gerekse ekonomiye verdiği katkı azımsanmaz" dedi. 
 
Bakan Fakıbaba, tesiste yediği akşam yemeğinin ardından Asklepion Restaurant’ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Fakıbaba burada yaptığı konuşmada, “Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla küçük işletmelere 100 bin liralık kredi desteği sağlayacağız. Bu krediyi nakit olarak değil 80 bin TL'lik düve ve 20 bin TL'lik yem olarak vereceğiz. Bu düvelerden elde edilecek buzağıları da Tarım Bakanlığı olarak alarak yetiştirip Et ve Süt Kurumları aracılığıyla vatandaşa satacağız. Böylelikle ithal eti sona erdireceğiz. Vatandaş yerli eti ucuza alacak. Bu proje 1 veya 2 ay içerisinde başlayacak" dedi. 

Açıklamalarının ardından muhtarlar ve STK temsilcilerinin sorunlarını da dinleyen ve sorularını yanıtlayan Bakan Fakıbaba, toplantının sona ermesi ile ilçemizden ayrıldı.
 
Ziyareti sırasında Bakan Fakıbaba’ya Sayın Valimiz Erol Ayyıldız ve Kaymakam Osman Nuri Canatan eşlik etti.